VI. Kárpát-medencei Vőfélytalálkozó – a magyar néphagyományok jegyében

Földes, 2011. november 18-19.
Bemutatkozik több, mint 120 vőfély – közel száz régi magyar településről.

• Csigacsináló és „csigavíg” taposás, közreműködik a Bakator Zenekar
• A hagyományos lakodalomban használt kellékek vására, kézművesek bemutatkozása (ötvös, kovács, fafaragó, szarufaragó, pipakészítő, fazekas, női- és férfi viseletkészítő, hímző, gyöngyfűző, grillázs- és mézeskalács készítő, szűrrátétes és vesszőfonó, kádár, gyékényes, szalmafonó, kalapos, csizmadia)
• Gyermek játszóház (fazekas, gyöngyfűző, grillázs- és mézeskalács készítő, szűrrátétes)
• Hagyományos lakodalmi sütemények vására
• Fotó kiállítás (az elmúlt öt év találkozóinak életképeiből)
• A Kárpát-medencei Vőfélytalálkozó feladatai, eredményei (emlékezés vetítéssel az elmúlt öt év találkozóiból) Előadó: Gyönyörű Zsigmond
• Néprajzi előadás: A nászt bűvöléssel meg ne rontsd! Előadó: Dr. Vajda Mária néprajzkutató
• Borkóstolás: borok bemutatása és kóstolása Sopron-Balf. Borosgazda: Hauer Erik
• Lakodalmaskodók: Moldvából, Kalotaszegről, Hargita megyéből
• „Megkapáltuk szőlőinket három ízben is, ugye kedves komámasszony isszuk a levit” a vőfélyek és művészeti csoportok közös műsora (Sárándi Férfi Dalárda, Mákvirág Férfi Dalárda Szilágybagosról, magyarfalui énekes asszonyok, Szeredás Népzenei Együttes)
• A vőfélytalálkozó legjobb történetei, vőfélyek táncai
• Csíkcsomortáni Hagyományőrző Együttes lakodalmas műsora
• Vőfélyek bemutatkozása, alakoskodó lakodalmas szokások, dramatikus játékok a lakodalmakban (kikérés, találós kérdések, gólyás alakoskodók,...stb.)
Közreműködnek: vőfélyek, a találkozó zenekarai, táncosai, hagyományőrző csoportjai
• „Lesz még lagzi, lakodalom, Lesz még jó bor az asztalon”
Dűvő Népzenei Együttes koncertje
• Sólyom József: Földesi Lakodalmas népszínmű 3. és 5. jelenete
Közreműködnek: Szélrózsa Néptáncegyüttes, Szeredás Népzenei Együttes, földesi civil szervezetek tagjai
• Szünetekben Hetes lutri néprajzi vetélkedő eredményhirdetései
• Disznótoros vacsora – földesi ízekkel
• Katalin- és Erzsébet napi bál „kivilágos virradtig”
• A találkozó zenekarai: Dűvő Népzenei Együttes, Bakator Zenekar, Birtalan József és bandája - Szilágynagyfalu, Szeredás Népzenei Együttes, Antal Imre és zenekara Csíkcsomortánról
• Közreműködő táncegyüttesek: Forgórózsa Néptáncegyüttes, Szélrózsa Néptáncegyüttes

Ezúton tisztelettel meghívjuk és szeretettel várjuk 2011. november 18-án 16.00 órától 19-én „kivilágos virradtig”!
Felnőtt napijegy: 2.000 Ft, Gyermek napijegy: 1.000 Ft
A napi jegyek szombaton 24 órán keresztül minden előadásra, programra és a bálra is érvényesek!
A belépődíj az étkezés árát nem tartalmazza!
Délelőtti jegy: 500 Ft, mely a játszóházi belépőt és a délelőtti műsorok megtekintését tartalmazza.
Felnőtt délutáni jegy: (13.00 óra után): 1.500 Ft, Gyermek délutáni jegy (13.00 óra után): 500 Ft, mely a délutáni műsorok megtekintését és a báli belépőt tartalmazza. A rendezvényen lacikonyha és csárda működik, illetve „édes szülék lakodalmas süteményeit” lehet kóstolgatni és vásárolni!

„Ősi népszokásaink garmadával vannak,
De ha nem őrizzük, szanaszét szaladnak.
Elkallódnak sorban, elfelejtjük mindet.
Pedig unokának emléket ez hirdet.
Néhányat közülük most mi összeszedtünk,
Abból el nem vettünk, inkább hozzátettünk.”
Sólyom József

Elérhetőségeink, további információ:
Karácsony Sándor Általános Művelődési Központ 4177 Földes Karácsony S. tér 6.
Tel: 06-54-531-008, e-mail: muvhazfoldes@freemail.hu
Gyönyörű Zsigmond, 06-30-858-6480, e-mail: gyonyoruzsiga@t-online.hu
Balázsiné Bíró Valéria 06-20-563-5887
www.szelrozsaegyesulet.hu