Szélrózsa Hagyományörző Egyesület
A Szélrózsa Néptáncegyüttes fennállásának 35. évfordulóját ünnepli
2014-03-31 22:50:38

A Szélrózsa Néptáncegyüttes fennállásának 35. évfordulóját ünnepli

"Egy élet a tánc, melyben lélek a dal"

című jubileumi gálaműsorát rendezni meg a panerai replica watches

Szélrózsa Néptáncegyüttes

2011. március 26.-án este 18 órai kezdettel
Földesen a Karácsony Sándor Általános Művelődési Központ nagytermében.

Az együttes 1976-ban alakult Földesen egy baráti társaság tagjaiból,
kiknek fontos volt a népzene és a néptánc.
A kezdeti lelkesedés és sikerek után 1997-ben részt vettek Kabán a Szüreti bálon, ahol színvonalas előadásuk után csatlakoztak hozzájuk kabai, sápi, berettyóújfalui fiatalok.
1999-től az együttes művészeti vezetője Gyönyörű Zsigmond lett.

Az eddig elért eredményeik a teljesség igénye nélkül a Sárréti Néptáncfesztiválon elnyert Vándordíj, valamint Különdíj, az országos minősítés, sikeres belföldi fellépések, vendégszereplés Dániában, Spanyolországban, Erdélyben, Franciaországban, Németországban, Olaszországban, Lengyelországban, Szerbiában.

Fontos megemlíteni a Kárpát-medencei Vőfélytalálkozó megszervezését és lebonyolítását is, amit immár hatodik alkalommal rendeznek majd meg
2011 novemberében, a Szélrózsa Hagyományőrző Egyesület és a Karácsony Sándor Általános Művelődési Központ közreműködésével.

A néptáncegyüttes feladatának tekinti a környékbeli népszokások felkutatását, feldolgozását, bemutatását, valamint egyes népi alkalmakhoz kötődő alakoskodó játékok felelevenítését is.

www.userwatch.eu
Jubileumi műsoruk keretében fellép
a Karácsony Sándor ÁMK Alapfokú Művészeti Iskolájának
Kiskökény és Pántlika Néptánccsoportja.
Vezetőjük Nagy Andor.

Büszkeséggel tölt el, hogy Földes községben a gyermekek már az óvodától kezdve részesei lehetnek a népi játékok, a néptánc, a népzene varázsának. A Toppantó csoport keretében a gyerekek ismerkednek hazánk népszokásaival, mosollyal az arcukon vesznek részt a népi játékokban, hatalmas lelkesedéssel énekelnek és táncolnak.

Vezetőjük Antós Gyuláné és Antós Enikő.

"Ahol egyszer el van vetve a mag kiirtani nemigen lehet"

Bízom benne, hogy Földes község életének továbbra is az egyik meghatározó szeglete lesz hagyományaink őrzése, a népzene és a néptánc szeretete és tisztelete.

2011. március 26.-án, jubileumi gálaműsorukra ellátogató kedves közönség két felvonásos előadásban lelheti kedvét és örömét.

A jubileumi gálaműsor műsorterve:

I. félidő:
Ünnepi köszöntő
Jászsági táncok
Somogyi táncok
Szigetközi táncok - bemutatja a Kiskökény Néptánccsoport
Mikepércsi csárdás
Moldvai és Felcsíki játékok és táncok - bemutatja a Pántlika Néptánccsoport Mezőségi táncok
Borban és dalban a vigasz - közreműködik a Sárándi Dalárda
Regruta bál a Szilágyságban
Kalotaszegi táncok - előadja Orliczki Orsolya és Nagy Andor
Szatmári táncok
Hídi vásárban: kondástánc, hallgató és csendes csárdás - énekel: Csendes Gergely és Gyönyörű Zsigmond, muzsikál: a Szeredás Népzenei Együttes Hortobágyi pásztortáncok
Szünet

II. félidő:
"Ősi népszokásaink garmadával vannak,
de ha nem őrizzük, szanaszét szaladnak.
Elkallódnak sorban, elfelejtjük mindet,
pedig unokának emléket ez hirdet..."

A második félidőben
Sólyom József: Földesi lakodalom című népszínművének
3. és 5. jelenete - a Csigacsináló és a Vacsora - lesz színpadra állítva.

Muszikálnak:
- Szeredás Népzenei Együttes
- Bárándi Citerazenekar
- Farkas Dóra és Gulyás Péter citerások

A szünetben megvásárolhatók lesznek a Szélrózsa Hagyományőrző Egyesület kiadványai:
- Az Alföldi Vőfélyek hagyományai című könyv
- Kárpát-medencei Vőfélytalálkozók filmösszefoglalói DVD-n
- Földesi lakodalom című népszínmű DVD-n

A kiadványok megvásárlásával a Szélrózsa Néptáncegyüttes és a Szélrózsa Hagyományőrző Egyesület működését támogatják.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk
2011. március 26.-án este 18 órakkor
a földesi Karácsony Sándor Általános Művelődési Központ nagytermébe.

Jegyek vásárolhatók elővételben az alábbi telefonszámokon,
valamint korlátozott számban a helyszínen.

Felnőtt jegy: 800 ft
Gyermek jegy 14 éves korig: 500 ft

Elérhetőségek: Karácsony Sándor ÁMK, 4177, Földes, Karácsony Sándor tér 6. Tel: 54/464-453 Gyönyörű Zsigmond: 06-30/858-6480 Balázsiné BÍró Valéria: 06-20/563-5887 e-mail: muvhazfoldes@freemail.hu

A jubileumi műsorra ellátogató minden kedves vendégnek nagyon jó szórakozást kíván a Szélrózsa Néptáncegyüttes!

/Antós Enikő/

< 2018 Augusztus >